The Rolling Stones

The Rolling Stones powstał w 1960 roku w podlondyńsim mieście Dartford. Początkiem The Rolling Stones był pierwszy zespół Micka Jaggera i Keitha Richardsa, czyli Little Boy Blue And The Blue Boys. Po krótki czsie nazwa uległa zmianie i w 1962 roku powstał zespół pod nazwą The Rolling Stones. Nazwę dla najsłynniejszej grupy rockowej świata Jagger zaczerpnął z piosenki legendarnego amerykańskiego bluesmana, Muddy'ego Watersa. W swojej nazwie zawiera się chyba cała historia rocka 2 połowy XX wieku. To z nimi wiążą się największe i najgłośniejsze skandale i ekscesy, krótko ujmując sex & drugs & rock'n'roll. Zespół, który był od samego początku lansowany jako przeciwieństwo The Beatles, stał się wyrocznią, wzorem, twórcą standardów.
The Rolling Stones osiągnęli w latach 60. wielką sławę, której niewątpliwym przejawem były tłumy histerycznie reagujących fanek i fanów na koncertach a także miliony sprzedanych singli i płyt. Najwcześniej ich potencjał zauważył Alexis Korner – "ojciec" brytyjskiego bluesa i kilkakrotnie zaprosił na występy do Crawdaddy Club. W pierwszym okresie The Rolling Stones nawiązywali stylistycznie do "czarnej" muzyki amerykańskiej, gdzie słychać było inspiracje bluesa. Trzon zespołu stanowili wówczas Mick Jagger, Kieth Richards i Brian Jones. Członkowie zespołu nadużywający alkoholu i narkotyków byli kilkakrotnie karani za ich posiadanie. W tym czasie zmarł również gitarzysta Brian Jones, którego niebawem zastąpił Mick Taylor.
Pomimo wszystko lata 70. to pasmo dalszych sukcesów The Rolling Stones. W latach 80. aktywność The Rolling Stones zmalała. Wtedy też muzycy poświęcili się karierom solowym i aktorskim. Jagger nagrał kilka płyt jednak nie odniosły one specjalnego sukcesu. Na początku lat 90. Stonesi przypomnieli o sobie całemu światu i rozpoczęli największą w historii, mega trasę koncertową.
Nie sposób zliczyć ile koncertów w karierze zagrali muzycy The Rolling Stones. Wydali ponad 50 albumów. 30 września 2002 roku ukazał się podwójny album "Forty Licks" z największymi przebojami legendarnej grupy, pochodzącymi z lat 1962-2002. Jest to podsumowanie dorobku Micka Jaggera i jego kolegów. Na płycie znalazło się 40 utworów, w tym 4 zupełnie nowe.
Dzisiaj można stwierdzić, że The Rolling Stones to zespół, którego twórczość wywarła ogromny wpływ na kulturę masową i przemysł muzyczny w ostatnich czterdziestu latach.

Odwiedzin

Dzisiaj: 115
Wczoraj: 63
Wszystkich: 1|8518
Ostatnia aktualizacja: 29-04-15

Polecamy

System reklamy Test

Mapa strony | Kontakt

© 2010 www.rock-roll.pl All Right Reserved