Rock and Roll Hall of Fame

Rock and Roll Hall of Fame – pod tą nazwą kryje się muzeum, zaprojektowane przez Leoh Ming Pei, upamiętniające największe gwiazdy oraz inne osobistości, które miały ogromny wpływ na rozwój rock and rolla. Muzeum to mieści się w Claveland, w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Lokalizacja akurat w tym miejscu podyktowana była tym, iż miasto to jest największym miastem tego stanu, z którego wywodzi się najwięcej muzyków tegoż gatunku muzyki.
W muzeum umieszczone są ekspozycje przedstawiające przeszłość oraz teraźniejszość rocka oraz rock and rolla. Instytucja ta również zajmuje się honorowaniem wybitnych osobistości, które miały ogromny wpływ na te gatunki muzyki, wprowadzając je uroczyście do „hall of fame”. Nominacje te podzielone są na 4 grupy: wykonawców, pionierów, muzyków studyjnych oraz inne osoby.
Wykonawcy to artyści solowi lub zespoły, które wniosły ogromny wpływ na rozwój gatunku muzyki który grali oraz których płytowy debiut się co najmniej 25 lat przed wprowadzeniem do „hall of fame”. Są to między innymi: Elvis Presley, Roy Orbison, The Beatles, The Rolling Stones oraz wielu innych.
Pionierzy to artyści, którzy dali podstawy pod rozwój gatunku muzyki. Są to przykładowo Rebert Johnson, Louis Armstrong, Led Zeppelin oraz inni. Muzycy studyjni to grypa artystów, często nie znanych z imienia i nazwiska, których wkład w rozwój rock and rolla i oraz rocka jest znaczący. Przykładowo to: Scotty Moore, Hal Blaine i inni.
Inne osoby to grupa skupiająca inne znakomitości, którzy także przyczynili się do rozwoju tych gatunków muzyki a więc kompozytorzy, prezenterzy, dziennikarze, producenci, różnego rodzaju organizacje. W poczet tej grupy wprowadzono między innymi Alan Freed, Jerry Wexler, Dave Bartholomew.
Więcej informacji na temat Rock and Roll Hall of Fame można znaleźć tutaj.

Odwiedzin

Dzisiaj: 100
Wczoraj: 63
Wszystkich: 1|8503
Ostatnia aktualizacja: 29-04-15

Polecamy

System reklamy Test

Mapa strony | Kontakt

© 2010 www.rock-roll.pl All Right Reserved