Mötley Crüe

Mötley Crüe amerykańska grupa rockowa powstała w 1981 roku. Jej styl można określić jako połączenie glam rocka, hard rocka i heavy metalu. Zespół sprzedał ponad 41 milionów płyt na całym świecie, zaś w samych Stanach ponad 24 miliony płyt. Założycielem i liderem zespołu jest Nikki Sixx. Pozostali członkowie to Mick Mars, Vince Neil, Tommy Lee. W przeszłości w zespole byli także John Corabi, Randy Castillo oraz Samantha Maloney. Nazwę Mötley Crüe wymyślił Mick Mars.
W roku 1981 ich debiutancki album "Too Fast For Love" samodzielnie wyprodukowany w Leathür sprzedał się w liczbie 20 000 egzemplarzy. Po zagraniu na największym festiwalu w USA oraz z pomocą nowej stacji telewizyjnej – MTV, grupa odniosła błyskawiczny i spektakularny sukces na rynku amerykańskim. Muzycy znani byli z zamiłowania do niesamowitego stylu ubierania, butów na wysokich koturnach, ostrego makijażu, oraz nieprzerwanej ilości wypitego alkoholu i zażywanych narkotyków płynącej jako inspiracja dla ich muzyki.
Ich albumy Shout at the Devil" (1983), "Theatre of Pain" (1985) i "Girls, Girls, Girls" (1987), które ukazywały ich miłość do whisky, motocykli i nocnych klubów osiągały milionowe ilości sprzedaży płyt. W roku 1987, Nikki Sixx był bliski śmierci z przedawkowania heroiny. W drodze do szpitala, Nikki został uznany za zmarłego lecz jeden lekarz nie chciał się poddać i podał mu dwa dosercowe zastrzyki z adrenaliny, które przywróciły mu życie. Ich dekadencki styl życia prawie pozabijał członków zespołu, dopiero interwencja Thalera i McGhee'ego - ich menadżerów - która polegała na braku pozwolenia na trasę po europie zmieniła ich życie. Krótko później, wszyscy członkowie poddali się odwykowi, oprócz Marsa który z nałogiem poradził sobie sam . Tommy był pierwszą osobą wysłaną na detoks. Od momentu zerwania z nałogami w 1989, Mötley Crüe osiągnęło szczyt popularności. Ich piaty album "Dr. Feelgood", stał się on albumem nr 1 i pozostawał na listach przebojów przez następne 109 tygodni.
14 października 1991 roku wychodzi szósty album zespołu "Decade of Decadence. Prawie natychmiast dotarł do drugiego miejsca listy przebojów "Billboard". Po wydaniu tego albumu w lutym 1992 roku zespół opuścił Neil.
W 1994 roku po nieudanym albumie zatytułowanym „Mötley Crüesh”, dochodzi do rozpadu zespołu. Zespół ponownie spotkał się w roku 1997 wydając nowy album "Generation Swine". Okazał się on jednak komercyjną klęską.
W 1999 roku na skutek nieporozumień z zespołu odchodzi Tommy Lee. Zastępują go początkowo Randy Castillo a później Samantha Maloney. W ciągu ostatnich lat Nikki Sixx grał w zespołach 58 oraz Brides of Destruction, Lee założył Methods of Mayhem oraz występował jako artysta solowy. Neil koncertował solo grając głównie piosenki Mötley Crüe. Mars natomiast zmaga się z artretyzmem. W 2005 roku w sklepach ukazał się kolejny album kompilacyjny Red, White & Crüe, zaś 25 stycznia 2006 roku w 25 rocznicę powstania grupy, Motley Crue otrzymało własną gwiazdę na chodniku sław w hollywood. Rok 2008 przyniósł nową płytę Saints Of Los Angeles i trasę koncertową Mötley Crüe.

Odwiedzin

Dzisiaj: 93
Wczoraj: 63
Wszystkich: 1|8496
Ostatnia aktualizacja: 29-04-15

Polecamy

System reklamy Test

Mapa strony | Kontakt

© 2010 www.rock-roll.pl All Right Reserved