Historia Rock and Roll

Rock and Roll jest jednym z najważniejszych gatunków współczesnej muzyki rozrywkowej. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza „kołysać się, huśtać”. Gatunek ten narodził się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 40. i 50, w wyniku połączenia bluesa, rhytm’n’bluesa, gospel oraz muzyki country. Po raz pierwszy termin ten w znaczeniu stylu muzycznego został użyty przez Alana Freeda w 1951 roku. Ze względu na swoje przeznaczenie czyli taniec i zabawę, w bardzo szybkim tempie zdobył on ogromną popularność wśród młodzieży.
Gatunek ten charakteryzuje się prostymi rytmicznymi taktami, a także prostymi tekstami dotyczącymi głównie miłości i spraw młodzieży. Muzyka motywowała nastolatków do buntowania się przeciwko niektórym tradycyjnym zwyczajom. Był to bezpośredni sprzeciw wobec wspólnego punktu widzenia rodziców, że dzieci powinny "być widziane i nie być słyszane". Na ogół w skład zespołu który grał Rock and Roll wchodził śpiew, gitara prowadząca, gitara rytmiczna, gitara basowa, perkusja oraz pianino lub organy.
Rock and roll w swej pierwotnej formie przestał istnieć w połowie lat sześćdziesiątych, przekształcając się w rock ze wszystkimi jego odmianami.

Odwiedzin

Dzisiaj: 110
Wczoraj: 63
Wszystkich: 1|8513
Ostatnia aktualizacja: 29-04-15

Polecamy

System reklamy Test

Mapa strony | Kontakt

© 2010 www.rock-roll.pl All Right Reserved