Elvis Presley

Elvis Aaron Presley to prawdopodobnie najbardziej znany z przedstawicielu rock and rolla na świecie. Urodził się w 8 stycznia 1935 roku w Tupelo w niezamożnej rodzinie. Od dzieciństwa śpiewał, początkowo w chórku kościelnym. W 1954 roku nagrał swój pierwszy singiel pt. „That's All Right Mama” który okazał się hitem miejscowych rozgłośni radiowych. W 1995 roku na jednym z jego koncertów był pułkownik Tom Parker, który postanowił podpisać z nim kontrakt, przenosząc się do wytwórni RCA. W 1956 roku zadebiutował na planie filmowym w westernie „Love Me Tender”.
W 1958 zgłosił się do armii, gdzie 2 lata służył w bazach amerykańskich w Niemczech Zachodnich. Po powrocie z armii Presley kontynuował swoją karierę, zarówno piosenkarską jak i filmową. Z biegiem czasu stał się najbardziej znanym i rozpoznawanym artystą.
Pobyt w Niemczech Zachodnich okazał się owocny jeszcze pod innym aspektem. To tam poznał Priscillę Beaulieu, którą poślubił 1 maja 1967 roku w Las Vegas. Miał z córkę, Lisę Marie Presley.
Najbardziej znaną inicjatywą jaką zrealizował Elvis jest prawdopodobnie koncert charytatywny na Hawajach, zatytułowany „Aloha from Hawaii”. Był to pierwszy na świecie koncert transmitowany przez satelitę na cały świat. Koncert ten zgromadził przed telewizorami ponad 1,5 miliarda widzów. W 1974 roku otrzymał nagrodę Grammy za wykonanie utworu „How great Thor art.” Ostani koncert Elvis Presley zagrał 26 czerwca 1977 roku w Indianapolis. Po rozwodzie Priscillą 9 października 1973 roku Elvis miał parę przelotnych romansów, m.in. z Sheilą Ryan (lata 1974-1976) i Lindą Thompson (lata 1972-1976). Ostatnią jego dziewczyną była Ginger Alden.
Elvis Presley zmarł 16 sierpnia 1977 w Memphis, we własnej posiadłości, na dzień przed planowanym rozpoczęciem swojej kolejnej trasy koncertowej. Oficjalnie podaną przyczyną było zatrzymanie akcji serca. Jego pogrzeb odbył się 2 dni później, 18 sierpnia 1977. Na temat jego śmierci narosło wiele mitów. Między innymi powstała taka wersja, że Elvis wcale nie umarł, a jego śmierć była wielką mistyfikacją. Według jednej z wersji skremowano jego "brata bliźniaka" lub woskową figurę, a on sam wiedzie do dziś życie na marginesie świata.
Elvis Presley jest legendą i królem rock-and-rolla. Jego muzyka utrzymuje swoją popularność po dzień dzisiejszy.

Odwiedzin

Dzisiaj: 106
Wczoraj: 63
Wszystkich: 1|8509
Ostatnia aktualizacja: 29-04-15

Polecamy

System reklamy Test

Mapa strony | Kontakt

© 2010 www.rock-roll.pl All Right Reserved